BAKIŞ AÇIMIZ

Immotrust A.Ş., yapı projelerinde ve binalarda enerji performansı ve verimliliği konularına özellikle önem vermektedir.

Cephe kimliği ve iklim koşullarına yönelik mimari tasarım Mekanların oluşmasında, Immotrust olarak değerlendirdiğimiz en önemli kriterlerden biri güneştir. Güneş ışığını mekanlarımızda üç ayri boyutta aktif kullanılmasını öngörmekteyiz :

  • Aydınlatma: Görsel konforun sağlanması ve bununla birlikte mekanın insan üzerindeki biyolojik ve psikolojik etkisinin doğru bir şekilde yansimasi.
  • Isınma: Yakıtta yüksek tasarrufun sağlanması.
  • Ve bu iki unsurun yanı sıra yaşam odaklı bakış açımızla, kullanımı daha yoğun olan mutfak, oturma odası gibi mekanların güneş ışığıyla direk teması olan cephelere oturtulması.

Mimari tasarımda aldığımız kararlar öncelikli olarak güneş ışığı baz alınarak cepheyi ve cephe kimliğini ortaya çıkarmaktadır. Bu nedenle proje esnasında cephe kimliğini oluşturan malzemelerin seçimi ve bu malzemelerin kullanış şekli, bilinçli alınmış kararlardır. Bina ömrünün uzun olması gerektiğinin ve kullanımı sırasındaki devamlı enerji ihtiyacı olduğu düşünüldüğünde, günümüz mimarisinde enerji tasarrufunun ve güneş enerjisinden yararlanmanın gerekliliği öne çıkmaktadır.

Immotrust projelerinde kullanılan yeni teknoloji malzemeler cephe kimliğini belirleyen önemli elemanlardır. Bu malzemeler, binaya enerji tasarrufu sağlayarak katkıda bulunduğu gibi binanın enerjisinin bir kısmının güneş enerjisinden karşılanmasını da sağlamaktadır. Ayrıca yansıtıcı özellikleri olan malzemelerin cephede kullanılması ile güneş ışınlarının istenmeyen etkilerinin mekana alınması da engellenebilmektedir.

Güneş kontrol elemanları, cephe kimliğinin önemli bir parçasıdır. Cephede, parçalı ya da sürekli bir biçimde yer alan bu malzemelerin seçimi ve kullanım şekli, yapının bulunduğu iklim koşullarına ve istenen iç mekan konforuna göre, mimar ve diğer disiplinlerin ortak çalışmaları sonucu olarak en ideal şekilde belirlenmektedir. Bunun sonucu olarak da Immotrust yapılarına sonradan entegre edilen bir takım düzeneklere gerek kalmayacaktır.

TASARIM

Immotrust için yapı, farklı mimari çizgileriyle yaşamınıza artı değer katmak ve estetik uyumu, kullanım kolaylığı ile birleştirmektir. Projeleri, evinizde geçireceğiniz keyifli anları, ferah ve geniş bir ortama taşıma amacıyla tasarlar. Immotrust projeleri, rahatça hareket edebileceğiniz yaşam alanlarınızı, modern inşaat teknolojisiyle gerçekleştirir.

Immotrust uzmanları projelerin gerçekleştiği şehirlerde bireylerin beklentilerini gözlemleyip, araştırıp değerlendirerek müşterilerine lüks ve yüksek kaliteli yapı proje seçenekleri tasarlamaktadır. Bununla birlikte, ev sahipleri evlerine taşınmadan önce ihtiyaç ve istekleri ortaya çıkarılarak finansal kısıtlamalara gidilmeden iç mimari tasarımlar arasında en ideal olan çözümlere birlikte karar verilmektedir.

İnşaatlarda kullanılan yüksek teknoloji ve inşaat elementleri, beklentilerin ötesinde konfor ve kaliteyi sizlerle buluşturmaktadır. Doğru malzemenin doğru yerde kullanılmasıyla çevre ve iklim faktörleri göz önünde bulunduruluarak teknik detayın işlevliliğini ön plana çıkmaktadır.

SES YALITIMI

Gürültünün insan sağlığı üzerindeki olumsuz etkileri, özellikle başlangıçta meslek hastalıkları ile ilgili olarak yapılmış olan ve daha sonra genelleştirilen çalışmalarla kesinlik kazanmış ve gürültüye karşı önlem alma çalışmaları ön plana çıkmıştır. Gürültü hastalığa neden olmaktadır ve sanılanın aksine, hasta olmak için yüksek şiddette gürültüye maruz kalmaya gerek yoktur. Gürültünün özellikle uyku sırasındaki olumsuz etkisi ciddi sağlık sorunları yaratmaktadır. Gürültü sorun haline geldiği taktirde, ses seviyesini azaltıcı pencereler çözüm getirmektedir. Immotrust projelerinde kullandığımız pencereler ses yalıtımında DIN 4109 normlarına uygundur. Isıcamlı Pencere Sistemleri ile 35 desibele varan ses yalıtımı ile sessiz bir ortam sağlar.